Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

 


Açıkhava / reklam / baskı / durak / bina / uygulama / izmir / ajans
Açıkhava reklamları İnteraktif reklamcılık açısından önemi büyüktür. Bu açıdan Açıkhava reklamları günümüz reklamcılık sektörü açısından vazgeçilmezdir sektördür. Açıkhava da kullanılan reklamlar insanların rahatlıkla görebilecekleri, ilgilerini çekebilecekleri büyüklüktedir ve merkezi yerlerde uygulanmaktadır. Açıkhava reklamları bina, bilbord, raket, otobüs durakları, araçlar ve buna benzer alanlarda uygulanır.

Açıkhava reklamının uygulanacağı alanın ölçüsü belirlendikten sonra tasarımı yapılan görseller müşterilerin beğenisine sunulur. Müşteriye konu ile alakalı bilgi verildikten sonra işin baskı kısmına geçilir. Baskı yapan makinaların büyük ebat baskı yapabilen makine olmaları gerekir. Çünkü açık hava reklamlarında kullanılan ebatlar normal baskılara göre daha büyüktür.
 
Evet kurumsal kimlik şirketlerin kendilerini müşterilerine, tedarikçilerine ve çalışanlarına tanıtan, ne kadar kurumsal olduklarını, sistemli ve bir düzen içinde hareket ettiklerini anlatan en önemli metaryaldir. Kurumsal kimliği olmayan şirketler yada rasgele reklam kampanyası hazırlayan şirketler eksikliğini en kısa sürede hissetmekte, zorlu piyasa koşullarında acemi reklam ajanslarını elinde kaybolup gitmektedir.  
Otobüs durakları ve billboard reklamları için kağıt malzeme üzerine baskı yapılır. Bunun için kağıt baskı için yapılan tasarım branda üzerine basılacak baskı için yapılacak tasarımdan farklı olmalıdır. İzmir’de billboard ve durak reklamlarını ströer ve kentvizyon firmaları kiralamaktadır. Reklam ajansları bu firmalardan kiraladıkları yerlere müşterilerinin tasarımları hazırlayarak uygulama yaparlar. Genelde 1 hafta minimum kiralama yapılır.Bina dış cephe kiralama işlemi ise tamamen farklıdır. Bina sahipleri ve velediye ile görüşülerek gerekli izinler alınarak bu alanlara reklam uygulaması yapılır. Eğer uygulamanın uzun ömürlü olması isteniyorsa dökme branda üzerine baskı yapılmalı ve etrafı profil dönülerek sağlam hale getirilmelidir. Eğer ki bir kampanya yada seçim gibi süreli reklam yayınlanacaksa bu kadar maliyetli çalışma yapmak doğru olmaz.  

Açıkhava reklamları dış mekanda uygulandığı için sürekli güneş ışınlarına maruz kalan reklam malzemesi zamanla solma yada yıpranma gösterebilir. Güneş ışınlarına dayanıklı solmadan kalıcı olması için dış mekan baskı teknolojisi kullanılmalı, yağmur ve diğer hava şartlarından etkilenmemesi için ise dökme branda kullanılmalıdır.