Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

 


BROŞÜR NEDİR
Broşür, firmaların kısa ve uzun vade kampanya tanıtımları, iletişim bilgilerinin ayrıntılı olarak bulunduğu kolayca anlaşılabilen tasarımı özenle hazırlanan reklam aracıdır.

BROŞÜR NASIL HAZIRLANIR
 
Broşür hazırlanması zor ama çok kısa sürede bitirilmesi gereken reklam aracı olduğu için hızlı düşünüp çabuk karar verilmelidir. Müşterinin istediği ürün veya firma resimleri çekilmeli, çok detaya inmeden tasarımları hazırlanmalı, firmanın yeri kroki veya açık adresle belirtilmeli, iletişim numaraları göze çarpıcı şekilde olmalıdır. 
Bunun için tasarımın özel olarak hazırlandığı, çekimlerin profesyonel ekip tarafından yapıldığı, ölçüleme, kesim, kırım gibi birçok işlemin tam manasıyla mükemmele ulaştığına kanaat getirebilsin. Katalog hazırlanırken ajans yetkilisi ile beraber firma sahibi de tasarımla yakından ilgilenmelidir. Böylece mükemmel bir çalışma ortaya çıkarılabilir.

BROŞÜR ÖZELLİKLERİ

Günümüzde çok farklı ebat ve katlamalarda broşür olmasına rağmen en çok kullanılan ölçüler A5,A4,A3 broşürlerdir. Broşürler için de özel bıçak kesimleri yapılmakta, ortasından kırım ya da katlama yapılabilmekte, özellik ve içerik çok olursa akordeon katlama da yapılabilmektedir. Kâğıt olarak 1.hamur ve kuşe kâğıt tercih edilmektedir. Çoğunlukla tercih edilen iç ve dış kısmın renkli olmasıdır. Broşürlerde özel baskı kullanmak çok da mantıklı değildir. Çünkü hem fiyatları çok yükseltmekte hem de kısa vadeli bir reklam kampanyası olduğu için zaman almaktadır. Broşürler çoğunlukla aynı yapıda olduğu için ajanslar tasarım hazırlarken diğer örneklerden istifade etmekte böylece kolayca sonuca ulaşabilmektedirler. 

MAVİYEŞİLAJANS olarak İzmir de yılların vermiş olduğu birikim ve tecrübemizle kurumsal firmalara broşür çalışmaları, tasarımı, baskı ve hazırlama işlemlerini hızlı ve özenle yürütmekteyiz.