Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

 


tasarım / kurumsal / kimlik / şirket / ajans / izmir 
Hava çekimi gerçek uçak ve helikopter kullanılarak yapılan çekimler ve bu araçların gerek irtifa gerekse de alan ve mevki itibari ile uçuşun imkansız olduğu yerlerde aircam, flycam ve helicam kullanılarak yapılan çekimlerdir.
 

Günümüz koşullarında helikopter ve uçak kiralanarak yapılan çekimlerin çok maliyetli olması ve istenilen net görüntülerin sağlanamaması, ayrıca insanların bulunduğu daha doğrusu yaşam alanlarında bu araçların tehlikeli olabileceği noktalarda flycam kullanılarak çekim yapılmaktadır.

Mavi yeşil ajans olarak hava çekimleri yapmak üzere anlaştığımız firmanın çekim yaptıracağı alanlarda önceden keşif yapılmaktadır. Arazinin şekli flycam’ın çekim alanını ayarlama uçuş irtifaları, hangi açıdan çekim yapılacağı, cihazın nerelerden ve nasıl kaldırılacağı, kaç uçuş yapılacağı gibi bir çok konu uzman ekibimiz tarafından kontrol edilmektedir. Ayrıca prodüksiyon ekibimiz tarafından hangi açılardan çekim yapılacağı, kurguda kullanılacak çekimlerin önceden tasarlanarak çekim ekibine rapor hazırlanması işlemleri yapılmaktadır.  

Hava çekimleri dört mevsim ve yirmi dört saat istenilen şekilde çekilebilmektedir. Ancak bunun için gündüz ve gece kamerası, havanın rüzgarsız ve yağışsız, bulutsuz olması gerekmektedir. Yaklaşık olarak iki yüz elli metre yüksekliğe çıkabilen bu cihazlarla yaklaşık bir metre kadar yakın çekim yapabilmekteyiz.

Çekimi yapacak ekibimiz keşif ve deneme uçuşları yaparak çekilecek yer hakkında yeterli bilgiye ulaşıncaya kadar fotoğraf ve video çekmektedir. Kullanılan cihazlar pervaneli ve ağır olduğu için düşme, çarpma, gibi tehlikelerle karşılaşmamak için uçuş alanının insanlar tarafından boşaltılması sağlanmalı ve en az on metre mesafede iniş kalkış yapılmalıdır.

Çekim yaparken Canon 5D Mark II, Canon 550D, Nikon D90, Canon 600D, ve Sony PJ740, GoPRO Hero3 Black gibi profesyonel fotoğraf makinaları ve kameralar ile çekimlerimizi profesyonel ekiplerimizle gerçekleştirmekteyiz. Çekim yapılacağı alanın ve işin konumuna göre özel çekimlerde projenin bütçesine göre istenilen kameralar temin edebilmekteyiz. Firma ile yapılan sözleşme doğrultusunda istenildiği takdirde yerden fotoğraf çekimleri ve yakın çekimler de aynı proje içerisinde yapabilmekteyiz. Böylece kurgu yaparken daha başarılı sonuçlar elde etmekteyiz.

Hava çekimlerini genellikle, inşaat firmaları ve projeleri, belediyeler, hastaneler, fabrikalar, devlet kuruluşları, özel okullar, konser, miting, düğün, piknik, eğlence, film, klip, sanayi bölgeleri, özel projeler ve arazi gibi çekim işlerinde kullanılmaktadır. Bunun yanında belgesel çekimleri, organizasyon çekimi ( düğün, nişan, toplantı, vb), televizyon kanalları için haber, spor, yarışma, şehir planları için kentsel dönüşün, alt yapı ve üst yapı çalışmaları, belediyeler ve belediye hizmetleri tanıtımı, aday tanıtımı, havalimanı, tren yolu, yat limanı, terminaller, otoyol köprü, kavşak, üst geçit, baraj, sera ve ekili araziler, maden ocakları, taş ocakları, mermer ocakları ve bunların yanında havadan her türlü araç, araba, tren metro, metrobüs, gemi, feribot, tekne, araçlarının canlı takibi gibi birçok alanda yapılmaktadır.

Mavi Yeşil Ajans olarak profesyonel ekibimiz ile beraber hava ve yer çekimlerini havadan resim ve fotoğraf çekimi işlemlerinizi gerçekleştirmekte uygun maliyetler ve sabit fiyat garantisi ile İzmir ve Türkiyenin her bölgesinde sizlere hizmet vermekteyiz.