Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

 


kartvizit NEDİR
kartvizit firmaların kendi ürün ve faaliyet alanlarını daha net bir şekilde anlatmak için tasarımını profesyonel ajanslara hazırlattıkları kitapçıktır.

kartvizit NASIL HAZIRLANMALI
 
kartvizit nedir ve nasıl hazırlanır sorusuna verilebilecek en güzel cevap firmanın kartvizit yaptırmaya ne kadar ihtiyacı olduğu ve gerçekten buna hazır olup olmamasıdır. Genelde ilk kez kartvizit yaptıracak firmalar için ilk akla gelen soru kartvizit fiyatları ne kadardır sorusudur ki bu çok yanlış bir sorudur. Çünkü kartvizit bir firmanın imajı, aynası, yapısı, büyüklüğü, geleceği ve geçmişidir. Yani her şeyidir. Onun için firmalar kartvizit yaptırmak istedikleri zaman fiyatından önce, çalışacağı ajansın yapısını, VİZYONUNU, piyasa hâkimiyetini ve kendi faaliyet alanın da sahip olduğu bilgi ve birikimi iyi analiz etmelidir ki, istediği verimi tam manasıyla alabilsin. 
Bunun için tasarımın özel olarak hazırlandığı, çekimlerin profesyonel ekip tarafından yapıldığı, ölçüleme, kesim, kırım gibi birçok işlemin tam manasıyla mükemmele ulaştığına kanaat getirebilsin. kartvizit hazırlanırken ajans yetkilisi ile beraber firma sahibi de tasarımla yakından ilgilenmelidir. Böylece mükemmel bir çalışma ortaya çıkarılabilir.

kartvizit ÖZELLİKLERİ

kartvizit istenilen her şekilde hazırlanabilmesine rağmen en çok tercih edilen kartvizit ölçüleri yatay ve dikey A4’lerdir. Sayfa sayısı dört ve dördün katları olarak belirlenmekte olup, tercih edilen gramajlar sayfa sayısına göre değişmektedir. İç sayfaların kalın olduğu ve sayfa sayısının fazla olduğu kartvizitlar Amerikan cilt kapak takma sistemiyle hazırlanmakta, iç sayfaları ince olan kartvizitlar da tel dikiş sistemiyle hazırlanmaktadır. kartvizitda kullanılan ilave baskılar maliyeti artırmakla beraber kaliteyi doruklara çıkartmaktadır. Lak, yaldız, SELEFON, GOFRE gibi ilave baskılar kartvizitların olmazsa olmazlarıdır. kartvizitlardaki hataları ve eksikleri en aza indirmek için tasarımların bitmesiyle beraber DEMO baskı ile ciddi kontrolden geçirilmeli ve baskıya hazırlanmalıdır. 

MAVİYEŞİLAJANS olarak İzmir de yılların vermiş olduğu birikim ve tecrübemizle kurumsal firmalara kartvizit çalışmaları, fotoğraf çekimi, tasarımı, baskı ve hazırlama işlemlerini aynı çatı altında yürütmekteyiz.